Jaro 2016 – výzkum pokračuje v terénu i laboratoři

Některé týmy pokračují ve sběru terénních dat také v roce 2016. Výzkumníci mají za cíl získat větší objem dat a zkvalitnit tak jejich výstupy. Jedním z nich je Miroslav Šálek, který se svým týmem op?ět začal monitorovat hnízdiště bahňáků. Dobrou zprávou je, že výzkumníci nalezli jedno velké hnízdiště čejky chocholaté v oblasti, kde jsou realizována agroenvironmentální opatření směřovaná na její ochranu. Další práce v terénu čekají i tým Jany Kocourkové, která bude v letošním roce monitorovat lišejníky pralesovitých porostů v Českém lese, Krkonoších a Beskydech. V laboratoři její tým nyní intenzivně pracuje na zjednodušení metody chemického determinování lišejníků.

Dokonale maskované hnízdo čejky chocholaté. Determinace lišejníků pomocí tenkovrstvé chromatografie (TLC metoda). Determinace lišejníků – TLC chromatogram pod UV lampou.  

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.