Pozvánka na 2. Národní workhop projektu Birds@Farmland

Vážené kolegyně/Vážení kolegové,

rádi bychom vás tímto pozvali na 2. národní workshop k projektu Birds@Farmland, jehož aktivit jste se v uplynulém roce aktivně účastnili.  Výstupem první fáze projektu bylo identifikovat 15 evropských vlajkových druhů ptáků zemědělské krajiny a jednotlivé zemědělské systémy a následně zmapovat vlajkové druhy pro ČR a možné druhy ochrany a konzultace s Evropskou komisí (EK). Tématika ochrany polních ptáků se navíc úzce dotýká  aktuálního dění kolem Strategického plánu v ČR.

V rámci našeho workshopu bychom chtěli diskutovat nejen návrhy současných opatření a jejich vývoj v nejbližších týdnech, ale také možnosti přípravy nových schémat, na kterých by se mohlo pracovat v následujícím období. K tomuto bude sloužit mimo jiné rešerše přístupů v ostatních zemích zapojených v našem projektu.

Workshop se uskuteční v prezenční formě, s možností připojit se dálkově (Hybridní forma) LINK MS TEAMS

REGISTRACE: ZDE

TERMÍN:  16.2.2022

KDE: Česká zemědělská univerzita v Praze, budova MCEV, zasedací místnost 234a (2. patro)