O projektu

Číslo projektu: TH04030492
Název projektu: INV-FLOW: Zařízení pro zonální měření vertikálního proudění podzemní vody a přímou kvantifikaci přítoků do jímacích vrtů na principu elektromagnetické indukce
Poskytovatel: TAČR
Program: Epsilon
Koordinátor projektu (organizace): ČZU
Partneři projektu: DEKONTA a.s.
Řešitel za FŽP: prof. ing. Pavel Pech, CSc.
Kontaktní osoba a administrace projektu: Ing. Petr Bašta 
Doba řešení: 2019 - 2020
Celkové náklady projektu za FŽP: 4 195 000 Kč

 

Abstrakt:
V rámci projektu INV-FLOW bude navrženo, zkonstruováno a otestováno zařízení pro zonální měření vertikálního proudění podzemní vody a přímou kvantifikaci přítoků do jímacích vrtů podzemní vody s jednotkovým rozlišením. Konstrukčně bude zařízení sestávat z 2 elektromagnetických indukčních průtokoměrů a 1-2 deskových či pneumatických packerů. V prvním roce řešení bude představena vlastní konstrukce s variantami pro různé požadované rozsahy měření, druhý rok bude věnován laboratornímu a poloprovoznímu testování v reálných podmínkách a porovnávání výsledků dle konstrukčních variant. Na reálných vrtech bude porovnáváno dosažených výsledků s geofyzikálním karotážním měřením. Následně bude vyvinut software pro vyhodnocování měřených dat.

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.