A short journey to long-term climatic variability

Přednášející:

Dr. Yannis Markonis

Yannis nedávno ukončil studium oboru Hydroklimatologie na Národní technické univerzitě v Aténách pod vedením prof. Demetrise Koutsoyiannise. V přednášce představí výsledky statistických analýz paleoklimatických rekonstrukcí teploty a srážek zaměřených na vyhodnocení dlouhodobé variability v různých časových měřítcích, která je často popisována prostřednictvím Hurstova jevu. Tyto výsledky byly publikovány mj. v Nature Climate Change nebo Reviews of Geophysics. Yannis je od října 2016 postdokem na Katedře vodního hospodářství a environmentálního modelování FŽP ČZU.