Cena Josefa Vavrouška zná své letošní laureáty

 

Nadace Partnerství, jejímž partnerem je také Česká zemědělská univerzita v Praze, letos ocenila pětici osobností environmentální Cenou Josefa Vavrouška. V kategorii Ekozásek, určené mladým lidem do 33 let, ocenění získala in memoriam aktivistka a novinářka Kristina Klosová a Youtuberky Eliška a Anička Víravovy za ekologický kanál Sestry v akci.
Cenu za výjimečný počin obdržela dlouholetá starostka brněnského Nového Lískovce Jana Drápalová za přeměnu panelového sídliště na klimaticky zodpovědnou čtvrť.
Za dlouhodobý přínos byl ocenění Jiří Dlouhý, kybernetik a specialista na environmentální vzdělávání z Univerzity Karlovy.

Cenu českého ekologa a federálního ministra životního prostředí Josefa Vavrouška uděluje Nadace Partnerství od roku 1996 v podobě skleněné plastiky od výtvarníka Vladimíra Kleina.

Gratulujeme!

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.