Chytré ptačí budky slouží ohroženým sýčkům

Chytré ptačí budky, za jejichž vývojem stojí tým Markéty Zárybnické z Fakulty životního prostředí, slouží k monitoringu ohrožených sov sýčků obecných. Česká společnost ornitologická nyní sleduje dva hnídící páry a v tiskové zprávě zveřejnila pořízené videozáznamy. Sýček obecný je jedním z nejohroženějších ptačích druhů v České republice. Odborníci odhadují, že jejich početnost v uplynulých letech klesla o 94 procent na pouhých sto párů v České republice. Záznamy z kamer umístěných v budkách můžete zhlédnout zde: https://www.birdlife.cz/zaznamy-z-budky-sycka/

Chytré ptačí budky opatřené kamerami úspěšně otestoval tým Markéty Zárybnické na jiném druhu sovy, sýci rousném v Krušných horách. V rámci následně spuštěného projektu ptacionline.cz nyní v Česku hnízdění nejrůznějších ptáků zaznamenávají desítky budek.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.