Evropská obnova přírody - konference AOPK ČR

Připravovaná evropská legislativa obnovy přírody je letošním tématem již 9. společné konference Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a FŽP ČZU. Odborníci se setkají 2. února 2023 v Aule ČZU a zvou nejširší veřejnost k účasti na přednáškách a odborné diskusi. Program začíná v 9:30 a potrvá do 16:00, zajištěn je také online přenos akce. 

Koncem června 2022 uveřejnila Evropská komise návrh nařízení (označovaný jako Nature Restoration Law) týkající se obnovy přírody v Evropské unii. Podrobněji rozpracovává značně ambiciózní Strategii EU v oblasti biologické rozmanitosti do roku 2030 s podtitulem Navrácení přírody do našeho života, která byla přijata před dvěma lety. Nový dokument vychází z názoru, že nestačí přírodu jen chránit, ale že je třeba tam, kde byla lidskou činností značně poškozena nebo rovnou zničena, ji obnovit. Konference představí nástroj v podobě Nature Conservation Law a zaměří na to, jak jednotlivé cíle naplnit.

Účast na konferenci je zdarma. Registrovat se můžete ve formuláři ZDE.

Celý program naleznete v příloze.

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.