FŽP získala institucionální akreditaci

Fakulta životního prostředí nově zaštiťuje dvě oblasti vzdělávání – Biologie, ekologie a životní prostředí a Vědy o Zemi. Institucionální akreditace, kterou získala Česká zemědělská univerzita v Praze, se vztahuje na všechny stupně vysokoškolského vzdělávání (bakalářský, magisterský, doktorský), a to na maximální možnou dobu 10 let. Z hlediska vzdělávací činnosti jde o zásadní moment vývoje FŽP, protože může samostatně vytvářet a uskutečňovat studijní programy v tematických oblastech klíčových pro ochranu a tvorbu životního prostředí.

FŽP v současné době prochází procesem schvalování nových studijních programů, do kterých bude přijímat studenty pro akademický rok 2019/2020 již v rámci aktuálního přijímacího řízení s uzávěrkou přihlášek 31. března 2019. Jedná se  o studijní programy Environmental Geosceinces (dvouletý magisterský studijní program v angličtině) a Aplikovaná a krajinná ekologie (čtyřletý doktorský studijní program v češtině nebo angličtině). V procesu schvalování jsou aktuálně bakalářské studijní programy Územní technická a správní služba v životním prostředí, Krajinářství, Územní plánování a anglicky vyučovaný magisterský studijní program International Master of Landscape Engineering (Joint degree program ve spolupráci se Zemědělskou univerzitou v Krakově a Slovenskou zemědělskou univerzitou v Nitře). 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.