Introductory webinar on MSCA Postdoctoral Fellowships

Unfortunately, due to COVID positivity of speakers, the Webinar MSCA PF, will be postponed on 8th February 1. P.M. (CET)
Thank you for your understanding

Dear colleagues,
we would like to personally invite you to Introductory webinar on MSCA Postdoctoral Fellowships organized by Faculty of Environmental Sciences, CZU. The webinar aims to provide general information about MSCA PF and specific issues related to CALL 2022 (Deadline in September 2022) to incoming as well as outgoing candidates from/to CZU.

The webinar is first in series of workshops to be held until the deadline on 14th September 2022 to support you in your applications. To do so, please register HERE.

Webinar will be recorded and available on request.

DATE: 3rd February 2022, 1 P.M. - 3 P.M. (CET), MS TEAMS LINK

If you have any question, please do not hesitate to contact us.

We are looking forward to start cooperation with you
Emilie Trakalova and Katerina Chmelikova