Konference Pestrá krajina ocenila pětici farmářů

Společná konference Asociace soukromého zemědělství ČR a ČZU v Praze ocenila pětici farmářů během každoročního vyhlášení programu Pestrá krajina. Zlatou medaili získali tito farmáři: Rodinná farma Michlovka, Farma Petra Horčíka, Statek Kollertových a Farma Petra Křižánka.
Stříbrnou medailí organizátoři ocenili pěstitele černého bezu, zemědělce z Farmy Křížov. Gratulujeme!

Účastníci z řad akademicé obce, veřejnosti, zákonodárců, umělců i sportovců se 18. ledna od 9:00 v Aule ČZU dočkali nejen vyhlášení výsledků programu Pestrá krajina za rok 2022, ale také vyslechli odborné příspěvky na tato témata:

  • Voda, krajina a udržitelnost
  • Ambice Společné zemědělské politiky EU versus reálný dopad jejího nastavení na krajinu
  • Myslivecké hospodaření a jeho vliv na pestrost krajiny

Od 12:30 pokračovala panelová diskuse s účastí oceněných sedláků. Akci moderoval Vladimír Kořen a bylo možné se jí účastnit také online.

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.