Letní škola 2019 i letos přilákala desítky školáků

Letní škola FŽP se letos v červenci uskutečnila s motivem Věda na zkoušku. Během dvou týdenních turnusů si dvě dvacítky žáků vyzkoušely co obnáší vědecká práce nejen v zázemí Fakulty životního prostředí, ale také přímo v terénu. Tematicky různě laděné dny přinesly budoucím vědcům vhled do ornitologie, entomologie, botaniky, terénní zoologie i do práce s geografickým informačními systémy a drony. Přednášky specialistů z různých kateder pravidelně střídaly praktické ukázky. Během nich si studenti mohli vyzkoušet telemetrii a hledání vysílaček pomocí antény, chytat a poznat druhy hmyzu žijícího v okolí fakulty, seznámit se s letkou fakultních dronů, vytvářet mapy v počítačích, ale také navštívit jedinečnou stepní vegetaci na kopci Raná a nahlédnout do tajů života vlků v Krušných horách v doprovodu zasvěcených průvodců. Jsme rádi, že se naše letní škola těší oblibě nastupující generace. Snad se tedy uvidíme i příští léto a nebo třeba v rámci našeho přednáškového projektu Hurá na vysokou přímo ve vaší škole.

Letní školu podpořilo MŠMT jako projekt Věda na zkoušku (číslo 0045/7/NAD/2019) a dotace byla poskytnuta v rámci Podpory nadaných žáků základních a středních škol.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.