Informace o přihlášce ke studiu

Plánujeme zahájení nového magisterského Double Degree programu s Neapolskou univerzitou

FŽP a University of Naples Federico II (UNINA) plánuje od podzimu 2023 zahájit nový magisterský Double Degree program nazvaný Land and Environmental Engineering. Prezenční, v anglickém jazyce vyučovaný program potrvá 2,5 roku nebo 5 semestrů. 

Program je zaměřený na komplexní pochopení ochrany a obnovy kvality životního prostředí. Cílem je vychovat interdisciplinární odborníky schopné působit v oblasti navrhování, řízení a kontroly intervencí anebo činností zaměřených na ochranu a obnovu kvality životního prostředí (půdy, vody, vzduchu a biotické složky), řízení transformací území a využívání obnovitelných zdrojů energie. Student získá i praktické zkušenosti, a to jak v terénu, tak během zpracování projektů v laboratořích FŽP a UNINA.  

Absolventi programu naleznou uplatnění jak ve státní správě (orgány ochrany přírody v ČR, Itálii, ale i v EU), tak v národních i mezinárodních společnostech, které se zabývají např. stavebním a územním rozvojem, vodohospodářskými službami nebo odpadovým hospodářstvím. Samozřejmostí je kvalitní příprava na pokračování v doktorandském studiu na kvalitních univerzitách v ČR a ve světě.

Očekáváme, že akreditační řízení bude formálně dokončeno během března, přihlášky do programu tedy bude možné podávat od dubna 2023. O zahájení přijímacího řízení vás budeme včas informovat.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.