Přednáška a seminář - Dr. Chris Pappas (Université de Montréal)

Srdečně Vás zveme na přednášku Dr. Chrise Pappase (Université de Montréal) a následný workshop. V přednášce Dr. Pappas shrne poznatky publikované v článku “Ecosystem functioning is enveloped by hydrometeorological variability” (Nature Ecology and Evolution, 2017) o vlivu hydroklimatické variability na ekosystémy napříč časovými měřítky s využitím různých zdrojů dat, od staničních pozorování po produkty dálkového průzkumu. Seminář bude zaměřen na modelování hydroklimatických a ekosystémových procesů v R.

Přednáška se uskuteční 14.9.2017 14:00, místnost D217, budova MCEV II

Seminář proběhne 21.9.2017, 9:00 – 16:00, místnost Z119, budova MCEV

Zájemce o účast na semináři prosíme, z důvodu omezeného počtu míst, o potvrzení účasti na strnadf@fzp.czu.cz. Seminář předpokládá základní znalosti statistiky a R. Více informací naleznete na přiloženém letáku.

Citace:
Pappas, C., M. D. Mahecha, D. C. Frank, F. Babst, and D. Koutsoyiannis (2017), Ecosystem functioning is enveloped by hydrometeorological variability, Nat. Ecol. Evol.1(9), 1263–1270, doi:10.1038/s41559-017-0277-5.