Projekt EarthBridge oficiálně zahájen

Úvodní setkání projektu EarthBridge se uskutečnilo ve dnech 23. až 25. ledna 2023 na půdě České zemědělské univerzitě v Praze na Fakultě životního prostředí. Na tři desítky účastníků ze tří partnerských organizací (ČZU, Technische Universitat Dresden a Universita di Bologna) během prvního dne představily své organizace, zástupce, výzkum a projekty a diskutovaly o společných výzkumných a vzdělávacích tématech. Druhý den účastníci pokračovali problematikou projektového řízení a debatou o propagaci projektu a odpoledne se sešli s pozvanými stakeholdery. Poslední den se uskutečnila terénní exkurze v areálu školního statku Amálie s ukázkami chytré krajiny.
Projekt EarthBridge financovaný z programu Horizont 2020 v rámci výzvy Twinning vede katedra prostorových věd. Cílem výzvy Twinning je napomoci překonání rozdílů mezi členskými státy a regiony EU při rozvoji a využití výzkumného a inovačního potenciálu a přispět k rovnoměrnějšímu šíření excelentního výzkumu v evropském výzkumném prostoru. Součástí projektu jsou mimo jiné vědecká školení a školení pro přípravu výzkumných návrhů, organizace letní školy, vytvoření společného studijního programu, či výměna zaměstnanců v různém stupni jejich kariéry. Výzkumná část projektu se zaměřuje na vývoj a aplikaci metod pro hodnocení a monitorování biologické rozmanitosti v zemědělské krajině.

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.