Informace o přihlášce ke studiu

Projekt Prameny spojují představil Atlas pramenů

Mezinárodní projekt Prameny spojují, jehož součástí jsou odborníci z Fakulty životního prostředí ČZU v Praze, představil unikátní Atlas pramenů. Mapuje přes čtyřicet zdrojů vody na českosaském pomezí podél Lužického zlomu a na projektovém webu je k dispozici v úrovni laické i expertní. O zveřejnění atlasu aktuálně referoval například zpravodajský web iDnes.cz nebo Český rohlas.

Cílem projektu, jehož nositelem je Technická univerzita v Liberci a saským partnerem Technische Universität Dresden (IHI Zittau), je vytvořit síť akademických, vzdělávacích a samosprávných institucí, které působí v regionu Liberec-Zittau. Kromě přenosu know-how má spolupráce umožnit zapojení žáků místních škol a seznámit je s přírodním a kulturním bohatstvím regionu. Projekt financovaný z prostředků Evropské unie oficiálně skončí posledním lednem roku 2019.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.