Projekt TRACER vyvrcholil konferencí v Bruselu

Tříletý mezinárodní projekt TRACER vyvrcholil 20. a 21. září 2022 konferencí v Bruselu. Hlavním cílem projektu TRACER (Smart strategies for the transition in coal intensive regions) je podpořit rozvoj devíti evropských uhelných regionů - nastartovat nebo zefektivnit jejich transformaci v oblasti energetiky, ekonomiky i sociálního prostředí tak, aby po ukončení těžby hnědého uhlí (cca 2030 – 2050) byly všechny systémy v těchto regionech soběstačné, udržitelné a šetrné k životnímu prostředí. Projekt TRACER je podpořen v rámci programu EU - Horizon 2020  (grant No. 836819) a zahrnuje 15 partnerů z 12 evropských zemí.

Cenu za pozitivní dopad na komunitu na konferenci získala Markéta Hendrychová za revitalizace posttěžební oblasti v severozápadních Čechách.

Závěrečná tisková zpráva je k dispozici ZDE.

Závěrečná konference se uskutečnila v prostorách NOVOTEL Brussels City Centre, první den byl věnován workshopu investorů, závěrečný den pak samotným výsledkům projektu a diskusi o výzvách a příležitostech transformace.

Program konference naleznete v příloze.

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.