Informace o přihlášce ke studiu

Sledujte živě zásadní konferenci OSN k ochraně biodiverzity COP 15

Sledujte živě zásadní konferenci k ochraně biodiverzity COP 15 na tomto odkazu: https://www.cbd.int/live/

Na COP 15 se v kanadském Montrealu sešli environmentální lídři z celého světa spolu se svými týmy, aby stanovili nový rámec toho, jak lidstvo zastaví ztrátu biologické rozmanitosti a začne obnovovat přírodu. Novou globální dohodu musí schválit všech 196 smluvních stran v rámci Úmluvy OSN o biologické rozmanitosti (CBD). Summitu by se mělo zúčastnit více než 10 000 účastníků, včetně státních úředníků, vědců a aktivistů.

Aktuální stav v úvodní řeči označil generální tajemník OSN António Guterres za "orgii destrukce", kterou je třeba ihned zastavit. Více než 1 milionu druhů organismů nyní hrozí vyhynutí. Podle hodnocení OSN Global Land Outlook z roku 2022 je až 40 % zemského povrchu považováno za degradované.

OSN doufá, že přesvědčí všechny země, aby se zavázaly, že do roku 2030 ochrání alespoň 30 % svého území a mořských oblastí. V současné době je chráněno pouze asi 17 % světové pevniny a méně než 8 % oceánů.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.