Student Lukáš Gábor získává Cenu Josefa Hlávky

Student doktorského studijního programu Environmentální vědy o Zemi Lukáš Gábor získává Cenu Josefa Hlávky pro rok 2021. Prestižní české ocenění pro nejlepší studenty je spojeno s částkou ve výši 25000 Kč. Laureát prestižního ocenění se zabývá metodologií modelů druhové distribuce, zejména tím, jak různá kvalita prostorových dat ovlivňuje výsledné modely.
Jeho navazující výzkum byl navíc podpořen Fulbrightovým stipendiem a bude rozvíjen na prestižní Yale University v USA. Rozhovor s laureátem si přečtěte na zivauni.cz.

Srdečně gratulujeme!