Zapojte se do projektu Future Environmentalists

Fakulta životního prostředí a Fakulta lesnická a dřevařská vyhlašují výzvu pro studenty k zapojení se do aktivit projektu “Future Environmentalists – connection of the management of the European nature capital with the field research”.

Výzva je otevřena v období: 7. 2. 2019 – 10. 3. 2019

Pro přihlášení se vyplňte, prosím, formulář zde:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdQykO9jFYMSiaHx__uBk1HHOVHnu63oOgbfdUN1dMb_j5tKw/viewform?vc=0&c=0&w=1

O projektu:

Projekt je realizován v partnerství Asociace parků v Bulharsku, Bulharskou nadací pro biologickou rozmanitost, Soluňskou univerzitou "Aristoteles" v Řecku a Českou zemědělskou univerzitou v Praze a jeho cílem je zvýšit povědomí o souvislostech mezi politikami ochrany přírody a jejich implementací v praxi.

Hlavní pozornost je věnována vypracování programu pro profesní rozvoj studentů "Budoucí ekologové", v němž budou studenti, doktorandi a mladí odborníci z Bulharska, Řecka a České republiky mít příležitost rozvíjet své dovednosti prostřednictvím bezplatných vzdělávacích aktivit. Program se zaměřuje na výzkum a management přírodních zdrojů a chráněných oblastí, na znalost evropských environmentálních politik ve třech vybraných zemích a monitoring jejich provádění, dále na obhajobu těchto politik a aktivní občanskou společnost.

Obsah programu:

  • minimálně 12 přednášek,
  • 9 webinářů (3 webináře od partnera z každé zúčastněné země),
  • týdenní praktický kurz v přírodním parku Strandzha v Bulharsku,
  • další doprovodné akce (burzy práce atd.)

Délka programu:

Únor 2019 - září 2020

Hlavní témata:

  • Implementace ochrany přírody: evropská, mezinárodní a národní legislativa; sledování biologické rozmanitosti, druhů a stanovišť
  • Výzvy v oblasti řízení přírodních zdrojů a zachování biologické rozmanitosti;
  • Best practice v EU pro terénní výzkum různých skupin druhů a stanovišť;
  • Jedinečnost biologické rozmanitosti Řecka, Bulharska a České republiky;
  • Obhajoba (řešení konfliktních a vyjednávacích dovedností), vytváření sítí a tvorba kampaní, komunikační a prezentační dovednosti

 Po dokončení obdrží všichni účastníci certifikát.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.