Perspektivy nanoremediace tématem workshopu v Trondheimu

Řešitelé projektů MetalRem představili 5. října v prostorách Norské univerzity vědy a techniky v Trondheimu odborné veřejnosti a partnerům perspektivy nanoremediace. Účastníci měli možnost se seznámit s remediací půd a podzemních vod kontaminovaných kovy, s problematikou kontaminace látkami skupiny PFAS (perfluorované a polyfluorované alkylové látky), s bioremediací organických polutantů a s nejnovějšími trendy v sanacích obecně.
Akce se zúčastnili zástupci společnosti Dekonta, s.r.o., Univerzity Karlovy, Norské univerzity vědy a techniky, Výzkumného ústavu pro vodu a životní prostředí. Za Fakultu životního prostředí ČZU se svým příspěvkem vystoupili prof. Michael Komárek, Martina Vítková a Luke Beesley.
Workshop se uskutečnil za podpory programu MetalRem, který je financován částkou 1 496 360 € z Islandu, Lichtenštejnska a Norska z Fondů EHP a Technologické agentury ČR v rámci Programu KAPPA.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.