6. ročník Life Sciences Film Festivalu se koná 17. - 23. října 2016

Mezinárodní festival dokumentárních filmů s tématikou přírodních a zemědělských věd a udržitelného rozvoje letos zahajuje kanadský film License to Farm (Právo obdělávat), Kanada. Dějištěm letošního ročníku festivalu je od 17. do 20. října Aula ČZU. V pátek 21. října jsou pro zájemce připraveny tematické exkurze. O víkendu program pokračuje u Národní technické knihovny v Praze-Dejvicích jako Food Film Fest.

Program FŽP zahajuje v úterý 18. října v 10:00 film K2 s dronem: Rekord v nadmořské výšce roku 2016 (režie: Petr Jan Juračka) a následuje moderovaný blok věnovaný bezpilotnímu létání a jeho eventuálnímu vědeckému využití také s členy Laboratoře GIS a dálkového průzkumu Země.

Od 12:00 pokračuje film Boj na tokaništi (režie Timothy Barksdale), na který navazuje diskuse s tvůrcem a ornitologickými specialisty katedry ekologie FŽP.

Kompletní program festivalu naleznete zde.

Katalog filmů je k dispozici zde.

 

 

 

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.