Botanici připravují unikátní fotografický atlas českých cévnatých rostlin

Čeští botanici připravují unikátní Fotografický atlas rostlin České republiky (jedním z editorů knihy je Karel Boublík z Katedry ekologie FŽP), který bude obsahovat fotografie většiny rostlin současné české květeny včetně fotografií důležitých určovacích znaků. Vedle všech původních druhů se v atlasu objeví i běžně se vyskytující nepůvodní druhy, nejvýznamnější kříženci, poddruhy a variety. Součástí knihy budou i velmi obtížně určitelné skupiny (např. kontryhely, ostružiníky a pampelišky). Spolek Fotografující botanici je nyní ve fázi shánění finanční podpory na realizaci knihy, jejíž vydání předběžně plánují na rok 2027.

Kniha by měla být připravena k závěrečným korekturám za čtyři roky, celkové náklady autoři odhadují na pět milionů korun. V současnosti proto organizují veřejnou sbírku na financování práce odborníků. Kdokoliv tedy může do 26. 7. 2023 na vznik této jedinečné publikace přispět na platformě Donio: https://www.donio.cz/fotoatlas-rostlin-kniha-pojdme-to-dotahnout.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.