City Nature Challenge 2022: Podpořte Prahu v mezinárodní soutěži!

Zapojte se s námi do projektu City Nature Challenge, jehož cílem je přiblížit živou přírodu obyvatelům velkých měst. Ukažme světu rozmanitost pražské přírody a soutěžme za Prahu ve dnech 29. 4. - 2. 5. 2022 o největší počet pozorování živé přírody. Pozorování je možné vkládat pomocí mobilní aplikace iNaturalist. 

Jak na to? Stáhněte si zdarma aplikaci iNaturalist, zaregistrujte se do projektu a pak už stačí jen fotit to, co Vás zaujme třeba na vaší zahradě, před školou nebo na zastávce. Nejsou české druhy vaší parketou? Nevadí, pozorování není nutné určit. S tím vám pomůže přímo sama aplikace nebo její uživatelé. Právě proto se může akce zúčastnit doslova každý. 

Součástí akce je Víkend otevřených dveří v Kroužkovací stanici Národního muzea v Hostivaři, kde se dozvíte o historii a významu stanice, o kroužkování ptáků a o pražské přírodě vůbec. 

Další informace naleznete zde: www.citynaturechallenge.cz.

Pro více informací za FŽP kontaktujte Vlaďku Jurasovou na e-mailu mullerovav@fzp.czu.cz.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.