Entomologický výzkum v hledáčku českých médií

Entomologové z týmu ekologie hmyzu v letošní sezoně zaznamenali několik úspěchů, které právem zaujaly tuzemská média. Díky spolupráci a finanční podpoře Magistrátu hl. m. Prahy probíhá úspěšný návrat motýla modráska vičencového na lokalitě Dívčí hrady. Ve spolupráci se zemědělskou firmou VIN AGRO s.r.o. byl zahájen výzkum zabývající se dopadem tvorby nektarodárných biopásů na diverzitu bezobratlých. V příštích dvou letech zemědělci vybudují na 60 hektarů biopásů, kde entomologové budou vyhodnocovat také hmyzem poskytované ekosystémové služby, jako opylování, predaci škůdců a semínek plevelů, parazitaci nebo dekompozici organické hmoty v půdě). 
Současně společně se spolkem Hutur, Národním muzeem a Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR zahájili projekt mapování denních motýlů v Praze pro tvorbu atlasu rozšíření. Tento projekt zapojuje do hledání motýlů také veřejnost prostřednictvím mobilní aplikace iNaturalist a facebookové stránky „Hledejte pražské motýly“. 

Výběr mediálních výstupů:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-praze-vzniknou-nektarodarne-biopasy-maji-do-metropole-vratit-hmyz-112700
https://www.prazskypatriot.cz/pred-sestnacti-lety-v-praze-vyhynul-ohrozeny-modrasek-diky-univerzite-se-podarilo-jeho-populaci-obnovit/
https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-volny-cas/646688/entomologove-prosi-prazany-pomozte-nam-zmapovat-motyly-staci-je-vyfotit-a-nahrat-do-aplikace.html
https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/fotografie-motyly-entomologove-odbornici-praha-priroda.html

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.