FŽP dál rozšiřuje spolupráci s festivalem Let it roll

Největší hudební festival svého druhu, drum & bassový Let it roll, první srpnový víkend na letiště v Milovicích přilákal na 30 tisíc účastníků. Akce měla i letos za odborného partnera FŽP, která má v rámci projektu Rollin' Green na starosti poradenství ve snižování ekologické zátěže masové hudební události. Organizátoři se snaží o eliminaci odpadu, redukci uhlíkové stopy, snížení spotřeby vody i správné naložení s odpadem. Tomu letos, stejně jako vloni, napomáhala třídící linka umístěná přímo vedle hlavních pódií. 

U stánku FŽP se účastníci seznámili s možnostmi, jak mohou svým chováním přispět ke snížení dopadu festivalu na životní prostředí i s daty, která reprezentují dosavadní výsledky projektu podpořeného z grantové výzvy Éta Technologické agentury ČR. Krom toho na stánku probíhaly aktivity, které propagují ekologicky šetrné přístupy, jako jsou výroba barefoot obuvi, voskovaného látkového ubrousku na potraviny či namíchání vlastního suchého šamponu.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.