FŽP na Festivalu vědy - PŮDA A VODA

Festival vědy 2017 na dejvickém Vítězné náměstí letos přilákal podle organizátorů nejméně 15000 mladých badatelských nadějí. FŽP byla jednou ze sedmdesátky vystavujících institucí, které zejména v obležení svých stánků představily svou vědeckou techniku, postupy a výsledky. FŽP letos zaujala všechny věkové kategorie žáků a studentů tématem PŮDA A VODA, syntézou hydro a pedologických vědeckých disciplín. Alena Walmsley seznámila návštěvníky s různými půdními vzorky (a jejich bezobratlou faunou) z rekultivovaných výsypek po povrchové těžbě. Lukáš Jačka demostroval nepřehlédnutelný infiltrometr a studentky z týmu Jany Kalibové přilákaly kolemjdoucí precizním měřením vsaku vody do půdy. Nezbývá nám než poděkovat všem nadšeným zájemcům o naši práci!