GA ČR financuje další tři projekty FŽP

Grantová agentura České republiky vyhlásila výsledky aktuálního hodnocení návrhů projektů přijatých do veřejné soutěže se zahájením od roku 2022. Nově bude v rámci standardních projektů financovat další tři záměry odborníků z Fakulty životního prostředí. 
Novými řešiteli projektů GA ČR jsou:

  • Aleš Urban (Katedra vodního hospodářství a environmentálního modelování): Vztahy mezi počasím, epidemiemi a sezónním chodem úmrtnosti.
  • Zhongbing Chen (Katedra aplikované ekologie): Mechanismus mobility a transformace pesticidů na rozhraní kořeny/půda v rhizosféře mokřadů.
  • Vladislav Chrastný (Katedra geoenvironmentálních věd): Dekódování specifického biogeochemického cyklu Cd na rozhraní rostlina-půda za využití stabilních izotopů.

V rámci ČZU získali finanční podporu také Martin Mikoláš (Fakulta lesnická a dřevařská) pro standardní projekt nazvaný Dlouhodobá dynamika disturbancí jako hybatel taxonomické, funkční a fylogenetické diverzity společenstev pralesů a Tomáš Najer (Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů) jako POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP OUTGOING 2022.

Gratulujeme!

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.