Letní škola FŽP do Norska přijímá účastníky

Jako každoročně, i letos Fakulta životního prostředí připravuje pro své studenty letní školy. Nejbližší akcí je výjezd do Norska ve dnech 12. - 26. července 2023. Účastníky čeká bohatý program zaměřený především na poznání severských ekosystémů a zajímavých druhů. Trasa zavede účastníky celkem do šesti národních parků, které reprezentují nejvýznamnější typy zdejší krajiny od rozsáhlých rašelinišť, přes náhorní plošiny, až vysokohorské biotopy s rozsáhlými ledovci. Seznámí se s oběma hlavními biomy severní Evropy – severskými jehličnatými neopadavými lesy (tajgou) a severským bezlesím (tundrou), včetně druhů, které je obývají, jako je sob polární, pižmoň severní, ale i třeba liška polární, zajíc polární nebo lumík norský a další. Norské pobřeží je samozřejmě protkáno nesčetnými fjordy a obklopeno nespočtem ostrovů, na některých z nich navštívíme kolonie mořských ptáků (tzv. ptačí bazary), kde budeme moci pozorovat papuchalky ploskozobé a mnoho dalších druhů. Jinde zase zavítáme do letních kolonií tuleňů, tedy na ostrůvky, kde tuleni v této době odchovávají svá mláďata.    

Letní školy jsou vedeny jako oficiální zahraniční mobility studentů FŽP, účastníci získají zápočet (předmět: Ecosystems of Northern Europe, 3 ECTS) a certifikát o účasti na odborném programu. Účast svých studentů na letních školách Fakulta životního prostředí podporuje formou stipendia.

Vzhledem k velkému zájmu o letní školu v Norsku byla navýšena její kapacita a je tím pádem k dispozici ještě několik volných míst. Letní školu organizuje Fakulta životního prostředí, ale je určena i pro zájemce z dalších fakult ČZU, včetně zájemců z řad nově přijatých uchazečů o studium. Zájemci se mohou hlásit průběžně do zaplnění volných míst.

Podrobné informace, odborný program a odkaz na přihlášku jsou pro případné zájemce k dispozici zde: https://home.czu.cz/zasadil/letni-skoly-2023

Kontakt na organizátory: Petr Zasadil, zasadil@fzp.czu.cz

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.