Mimořádný úspěch: Petr Keil držitelem prestižního ERC grantu

FŽP je ctí oznámit, že makroekolog Petr Keil je čerstvým držitelem prestižního grantu European Research Concil (ERC) Consolidator Grant. Vynikající úspěch zaznamenal s projektem nazvaným Biodiversity dynamics across a continuum of space, time and their scales.
Gratulujeme!

Pětiletý projekt bude odhadovat, jak se změnila biologická rozmanitost napříč kontinenty a během posledních desetiletí. S ohledem na opodstatněné obavy, že lidstvo zapříčinilo tzv. šesté masové vymírání organismů, je nutné vyvinout spolehlivé nástroje k ověření a hodnocení změn biologické rozmanitosti pro informovaná rozhodnutí a globální politiku ochrany přírody (např. cíle Aichi). Některé studie totiž ukazují, že změny na místní úrovni jsou mnohem jemnější, než by se mohlo jevit z údajů platných na úrovni biomů nebo kontinentů. Navíc je známo málo o tom, jak jsou tyto procesy v malém a velkém měřítku propojeny a kde na Zemi k nim dochází.

Přesně na to cílí projekt BEAST a jeho mezinárodní expertní tým, který nyní vzniká. Analýzou největších světových databází a atlasů o výskytu taxonů posoudí změny a kontrast mezi místním, regionálním a globálním měřítkem.

Petr, specialista na metodické časoprostorové mapování biodiverzity se zkušenostmi z UK, iDiv, Yale University, University of Leeds, je současně držitelem projektu REES (Research Excellence in Environmental Sciences) financovaného Fakultou životního prostředí ČZU v Praze, který podporuje excelentní vědce.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.