Nový těžební katastr JAMinCAD usnadní dohled nad minerálními zdroji

Jamajský těžební katastr JAMinCAD, nová digitální platforma pro klienty a manažery nerostného průmyslu, je výsledek projektu, jehož lídrem byl Michal Lodin z FŽP. Divize dolů a geologie Ministerstva dopravy a hornictví Jamajky katastr oficiálně spustila 11. března. Ověření uživatelé mohou systém použít k vyhledání různých typů známých ložisek nerostných surovin po celé Jamajce, usnadní jim identifikovat umístění a hranice oblastí s povolením k těžbě, přilehlá sídla, komunikace, chráněná území hraničící s těženými a netěženými ložisky, požádat o příslušné licence, ale zejména umožní vládě dohled nad správou a výkonem těžebních licencí.
Podle ministra dopravy a hornictví Audleye Shawa systém umožní transparentní a mezinárodně uznávané postupy udělování a správy minerálních licencí v celé zemi.

Financování projektu poskytla Evropská unie (EU) v rámci programu OACPS-EU Development Minerals Program.

Tiskovou zprávu v celém znění naleznete zde: https://www.jm.undp.org/content/jamaica/en/home/presscenter/pressreleases/2022/new-digital-platform-to-manage-mining-licenses--mining-exports-a.html 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.