Odborníkům z praxe nabízíme kurz celoživotního vzdělávání zaměřený na biodiverzitu

Specialisté na životní prostředí z praxe si nyní mohou zvýšit kvalifikaci kurzem celoživotního vzdělávání, který nově nabízí Fakulta životního prostředí ČZU v Praze. Kurz nazvaný Ekologie a podpora biodiverzity prostřednictvím předních expertů v oboru doplňuje a prohlubuje vědomosti a dovednosti v aktuálně ožehavé problematice přímo spjaté s moderní ochranou přírody v České republice. Specializované přednášky budou akademičtí pracovníci FŽP vyučovat prezenčně v sídle fakulty v Praze-Suchdole. Kurz se uskuteční během čtyř dnů o víkendech v únoru a březnu 2024. Na vyučovací den jsou plánovány tři přednášky o délce 1,5 hodiny. Přesný harmonogram přednášek zveřejníme v průběhu září 2023. Osvědčení o absolvování kurzu je podmíněno účastí na min. 75% přednášek.

Účastníci se mohou těšit na tyto přednášky a tematické okruhy:
Fragmentace krajiny a ochrana její prostupnosti pro organismy
Řeka jako funkční a dynamický celek
Jak vytvořit druhově rozmanitou zemědělskou krajinu
Rostlinné invaze ve světle společenstev členovců
Dynamika lesů střední Evropy
Proč včela doráží na zavřené okno, když hned vedle je okno otevřené – aneb ekologické pasti
Tajemný svět lišejníků
Fylogenetika aneb jak zkonstruovat strom života
Vývoj přírody ve čtvrtohorách
Taxonomie a nomenklatura
Behaviorální ekologie
Nahlédnutí do světa ptáků prostřednictvím ptačích budek

Cena zahajovacího kurzu trvajícího jeden letní semestr je 3000 korun. Podání přihlášky a zaplacení kurzu je možné pouze do 30. 9. 2023 prostřednictvím online univerzitního informačního systému.
Podrobné informace k organizaci studia budou zveřejněny v předstihu před zahájením výuky na internetových stránkách fakulty.

Více informací o kurzu naleznete ZDE.

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.