Otevíráme nový kurz celoživotního vzdělávání zaměřený na hospodaření s vodou

Nejen odborníci na vodní hospodářství z praxe, ale také laická veřejnost, si nyní mohou zvýšit kvalifikaci novým kurzem celoživotního vzdělávání. Kurz nazvaný Ochrana vodních zdrojů a vodní hospodářství prostřednictvím našich předních expertů v oboru doplní a prohloubí vědomosti, dovednosti a kvalifikace v hospodaření s vodou v krajině. Specializované přednášky budou akademičtí pracovníci FŽP vyučovat prezenčně v sídle fakulty v Praze-Suchdole. Kurz se uskuteční od 15. února 2025, přesný harmonogram přednášek zveřejníme během podzimu 2024.

Účastníci se mohou těšit na tyto přednášky a tematické okruhy:
Hospodaření s dešťovými vodami
Protipovodňová ochrana
Chytrá krajina, adaptační a mitigační opatření
Svět sněhu a ledu - příběh vločky
Water cycle changes and global warming
Klimatické změny v minulosti
Půdní voda a role půdy v hydrologickém cyklu
Činitelé a projevy změn klimatu na Zemi
Legislativní nástroje ochrany vody
Hydrologie
Vodárenství
Stokování

Cena zahajovacího kurzu trvajícího jeden letní semestr je 3000 korun. Podání přihlášky a zaplacení kurzu je možné pouze do 30. 10. 2024 prostřednictvím online univerzitního informačního systému.

Více informací o kurzu naleznete ZDE.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.