Podporujeme hmyzí opylovače

Tým ekologie hmyzu FŽP ČZU v Praze postoupil od příprav výzkumných a aplikovaných projektů na podporu hmyzí biodiverzity k prvním realizacím, které v plném rozkvětu nelze přehlédnout. V letošním roce aktivně podporujeme hmyz a jeho lokální biodiverzitu prostřednictvím několika realizačních projektů na území hlavního města Prahy.
Přidejte se k našim aktivitám i Vy a podpořte opylující hmyz!:

Letošní realizace:
1) Kvetoucí biopásy pro hmyz založené ve spolupráci s firmou VIN AGRO s.r.o. můžete vidět na severovýchodním okraji Prahy. V projektu zkoumáme dopad tvorby nektarodárných biopásů na diverzitu bezobratlých a jimi poskytované ekosystémové služby (opylování, predace škůdců a semínek plevelů, parazitace, dekompozice organické hmoty v půdě).

2) Motýl modrásek vičencový (Polyommatus thersites) dostává naši pomoc na Dívčích hradech díky vhodně načasované mozaikovité seči. Projekt reintrodukce modráska zdárně pokračuje. Aktuálně můžete na Dívčích hradech pozorovat jarní generaci motýlů a rozkvetlý vičenec hostící i další důležité opylovače. Pomozte nám nám mapovat ohrožené motýly na území Prahy, do monitorování se může zapojit kdokoliv.

3) Na dalších místech Prahy zakládáme hmyzu nové kvetoucí plošky v rámci projektu PRAHA KVETE - zapojte se i Vy! Edukační projekt poukazuje na rozdíly v biologické rozmanitosti hmyzu mezi nízko střiženým trávníkem a rozkvetlou ploškou. Plošky zakládáme na veřejně přístupných místech, u škol a školek zakládáme s doprovodnými edukačními aktivitami pro děti. Máte soukromou zahradu a chcete se do projektu zapojit? Neváhejte nás kontaktovat!

Další aktivity chystáme na druhou polovinu roku - hmyz i Vy se máte na co těšit :-)
Naše projekty jsou podpořeny z programu hlavního města Prahy: podpora projektů ke zlepšení stavu životního prostředí (grantové výzvy: 2020 – 2021)

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.