Pozvánka na slavnostní převzetí správy rezervace

Přijměte pozvání na slavnostní převzetí správy rezervace V Bahnách. Vedení ČZU v čele s panem rektorem prof. Petrem Skleničkou 5. května od 10:00 přímo na místě seznámí nejširší veřejnost s rezervací a jejím managementem. 

Přírodní rezervace se svými mokřady a rašeliništi představuje důležitou krajinnou enklávu, která je centrem a zdrojem biodiverzity pro okolí. Obdobná stanoviště pozitivně ovlivňují ekologickou stabilitu širšího území. Poskytují útočiště řadě živočišných a rostlinných druhů, které nemají šanci na přežití či rozmnožení v běžné, zemědělsky intenzivně obhospodařované krajině. Enkláva má zároveň výrazně pozitivní vliv na lokální mikroklima, koloběh vody a její kvalitu.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.