Představujeme knihu Atlas hnízdního rozšíření ptáků v České republice

FŽP se 16. prosince stalo dějištěm slavnostního křtu nové publikace nazvané Atlas hnízdního rozšíření ptáků v České republice 2014 - 2017. Přední čeští ornitologové Karel Šťastný, Vladimír Bejček, Ivan Mikuláš a Tomáš Telenský v ní veřejnost seznamují s více než 200 druhy ptáků, které na území České republiky prokazatelně či pravděpodobně hnízdily v mapovaném období mezi lety 2014 a 2017, ale také které zahnízdily v minulých sezonách.
Publikace bohatou grafickou formou reflektuje dlouhodobá a mimořádně cenná sledování hnízdních trendů ptačích druhů. Čtenáři se tak seznámí nejen s výčtem tuzemské avifauny, ilustrované fotografiemi ptáků v jejich přirozeném prostředí, ale také s územními či populačními trendy nebo pravděpodobností jejich zastižení, třeba i v závislosti na nadmořské výšce. Díky tomu, že vydání knihy navazuje na mapování ptačích hnízd z let 2001-2003 i na předchozí data z období 1973-1977 a 1985-1989, součástí knihy je unikátní porovnání map výskytu v historii.

Knihu vydalo nakladatelství Aventinum a je k dostání například v online knihkupectví Kosmas.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.