Noc vědců na FŽP kamerou České televize

Stovky lidí si 30. září 2022 u příležitosti Noci vědců na Fakultě životního prostředí ČZU v Praze prohlédly program popularizace vědy, letos Všemi smysly. Reportáž České televize přibližuje jednotlivé smyslové vjemy, které na účastníky čekaly. Seznamte se s vědou na FŽP i Vy prostřednictvím redaktora Daniela Stacha:

Program:

ZRAK
Objevujte kouzlo krajiny v okem neviditelných barvách pomocí multispekteálních snímků získaných za pomoci naší droní letky.

.

 

 

 

 

SLUCH
Hlasy a zvuky v přírodě mají různý význam a důležitost. Informují nás o přítomnosti konkrétních jedinců, kteří zvuk vydávají a pomáhají nám lépe se orientovat v jejich vztazích i mezidruhových interakcích. Přijďte a zkuste s námi rozplétat významy zvukových projevů různých ptačích druhů, poslechnout si různé hlasy ptáků nebo si povídat s lidmi, kteří se o ptáky zajímají.

HMAT
Seznámíte se s půdou – jejím složením a funkcemi a podívate se na demonstraci vlivu vlastností půdy ve vztahu ke koloběhu vody v krajině a vegetaci. Poznáte erozní proces a možnosti jeho prevence.

A k tomu si můžete zkusit na vlastní kůži, jak protéká voda krajinou.

K odzkoušení budou 2 interaktivní modely říčních koryt, kde jedno koryto je napřímené (není schopné zadržet protékající vodu nebo snížit rychlost průtoku) a druhý model je meandrované koryto, kde je více prostoru pro zadržení vody.

Pro malé dobrodruhy pak máme velkou poznávací hru.

Chceš se něco dozvědět o krajině, zeleni a ptácích ve městě? Pojď si s námi hrát a vydej se s námi po čtyřech zastaveních, k nimž tě vždy zavede nápověda ve formě vyřešení úkolu na každém stanovišti.

 Více informací o celé akci Noc vědců na naší univerzitě naleznete zde:

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.