První kurz celoživotního vzdělávání pro praktiky úspěšně završen

Předposlední březnový víkend byl posledním, kdy na Fakultě životního prostředí probíhaly přednášky v rámci prvního ročníku kurzu celoživotního vzdělávání pro odborníky a specialisty na životní prostředí z praxe umožňující zvýšení kvalifikace. Kurz nazvaný Ekologie a podpora biodiverzity prostřednictvím našich předních expertů v oboru doplnil a prohloubil vědomosti a dovednosti v aktuální problematice přímo spjaté s moderní ochranou přírody v České republice. Specializované přednášky akademičtí pracovníci FŽP vyučovali prezenčně v sídle fakulty. Letos se během tří sobot a jedné neděle v únoru a březnu bezmála tři desítky účastníků dočkaly celkem dvanácti přednášek na tato témata: fragmentace krajiny, říční ekosystémy, druhově rozmanitá zemědělská krajina, rostlinné invaze, dynamika lesů střední Evropy, ekologické pasti, tajemný svět lišejníků, fylogenetika a strom života, vývoj přírody ve čtvrtohorách, taxonomie a nomenklatura, behaviorální ekologie a Citizen Science v podobě ptačích budek.

Přihlašovací systém do nového ročníku pro akademický rok 2024-2025 brzy opět otevřeme. Sledujte proto aktuality na webu fzp.czu.cz, kde se včas dozvíte všechny důležité informace.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.