Seminář Identifikace klíčových opatření pro obnovu ptačích druhů

Ve dnech 27. – 29. listopadu 2023 se bude na Fakultě životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze konat seminář „Identifikace klíčových opatření pro obnovu ptačích druhů“, který je pořádán v rámci řešení EU projektu „Podpora obnovy ptačích druhů přílohy II směrnice o ochraně ptáků“. Workshop proběhne v hybridní podobě za účasti 39 odborníků.

Dosavadní řešení projektu bylo zaměřeno na charakterizaci tlaků a hrozeb ovlivňujících vybrané ptačí druhy, jejichž populační status lze označit jako „non-secure“. Cílem workshopu je připravit návrh klíčových opatření, nezbytných pro ochranu těchto druhů. Navržená opatření budou následně doporučena k implementaci příslušnými orgány členských států EU.