Česko-izraelská spolupráce FŽP v hledáčku médií

Fakultní tým Human Adaptability Studies ve složení Michal Hejcman, Ladislav Šmejda a Vilém Pavlů spolupracuje s kolegy z Ariel University (prof. Itzick Shai, Dr. Oren Ackermann) ve výzkumu na archeologických lokalitách Tel Burna a Tel es-Safi v Izraeli. Čeští vědci z katedry ekologie na obou lokalitách nyní ve vegetačním období odebrali vzorky dominantních rostlin a půdy pro další analýzy. Výzkum se soustředí na  analýzy antropogenních prvků, které odhalují místa někdejšího osídlení. Netýká se to jen biblických měst, tým působí na celém gradientu od kolébky zemědělské civizace v Izraeli přes střední Evropu až po samotný limit zemědělského osídlení na Islandu.

O česko-izraelské spolupráci vědců referují tuzemská média:

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/slozeni-rostlin-dodnes-ukazuje-na-biblicka-sidla-ukazali-vedci/1608771

https://relax.lidovky.cz/slozeni-rostlin-dodnes-ukazuje-na-biblicka-sidla-ukazali-vedci-p7s-/veda.aspx?c=A180412_152332_ln_veda_ape

http://www.praguemonitor.com/2018/04/13/study-plant-habitats-help-distinguish-old-settlements-location

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.