Vyhlášení voleb do Akademického senátu FŽP

Volby do Akademického senátu FŽP pro funkční období 2019 – 2022

V souvislosti s končícím volebním obdobím stávajícího Akademického senátu FŽP (AS FŽP), AS FŽP prostřednictvím volební komise vyhlašuje volby do AS FŽP pro funkční období 2019 – 2022.

 

Úvod

AS FŽP je samosprávným akademickým zastupitelským orgánem Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Členové AS FŽP jsou voleni z řad akademické obce FŽP. Akademickou obec FŽP (AO FŽP) tvoří akademičtí pracovníci působící na FŽP (podle § 70 zákona o VŠ) a studenti zapsaní na FŽP (studenti bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů, včetně kombinovaného studia). 

AS FŽP má dvanáct členů z řad AO FŽP, z toho čtyři studenty. Funkční období AS FŽP je tři roky a začíná vždy 1. prosince v roce, kdy se konají volby. Volby do AS FŽP se konají ve dvou volebních obvodech, ve volebním obvodu akademických pracovníků FŽP a ve volebním obvodu zapsaných studentů FŽP. Průběh voleb a způsob volby se řídí Volebním řádem AS FŽP (VŘ). 

V souladu s VŘ byla na jednání AS FŽP dne 18. 9. 2019 schválena a jmenována volební komise a schválen harmonogram voleb, rozvržený na září až říjen 2019.

 

Volební komise

Volební komisi tvoří v souladu s VŘ tři členové AO FŽP z řad akademických pracovníků a dva členové AO FŽP z řad studentů:

doc. Ing. Petra Šímová, Ph.D. (předseda, simova@fzp.czu.cz), 

doc. Mgr. Lukáš Trakal, Ph.D., 

doc. Ing. Jiří Vojar, Ph.D., 

Ing. Richard Ševčík (student), 

Ing. Vojtěch Zástěra (student).

 

Harmonogram voleb

  • 19. září až 8. října (do 15:00): Navrhování kandidátů do AS FŽP
  • 8. října (od 16:00) až 11. října (do 11:00): Získávání vyjádření navržených kandidátů
  • 11. října: Zveřejnění kandidátních listin
  • 23. a 24. října: Volby do AS FŽP
  • 25. října: Vyhlášení výsledků voleb

 

Další informace k harmonogramu a průběhu voleb v níže dostupné příloze.

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.