Zapojte se do monitoringu nárazu ptáků do skel

Ptáci patří mezi velmi inteligentní tvory s dobře vyvinutým zrakem, ne vždy se ale dokážou vyvarovat střetu s člověkem vytvořenými nástrahami. Problematika nárazů ptáků do skel budov se bohužel nevyhýbá ani kampusu naší univerzity. 
Existuje řada možností, jak nárazům předejít, zejména prostřednictvím správně vytvořených a umístěných polepů. Siluety dravců jsou v praxi bohužel naprosto neefektivní, naopak sítě menších bodů tvořící optickou bariéru ptáci registrují. Aby byla ochrana účinná, je nutné ji dělat komplexně a co nejprofesionálněji. Proto jsme zahájili monitoring uhynulých ptáků v kampusu ČZU. Zapojit se můžete i Vy! 
Nález mrtvého ptáka lze nahlásit prostřednictvím emailu vozabulova@fzp.czu.cz s připojenou fotografií, nebo lépe prostřednictvím krátkého online formuláře, který vašim chytrým telefonem načtete přes QR kód na letácích v areálu ČZU nebo vyplníte zde: https://arcg.is/1XXOOP0. 

Získaná data nám umožní identifikovat nejkritičtější plochy v kampusu a pracovat na jejich zabezpečení. Děkujeme.
Více informací o problematice nárazu ptáků do skel naleznete také na stránkách České společnosti ornitologické https://www.birdlife.cz/ptaci-a-skla/.
BUĎME ŽIVÁ UNIVERZITA!

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.