Double Degree program s Neapolskou univerzitou přijímá studenty JEN DO 5.6.!

FŽP a University of Naples Federico II (UNINA) od podzimu 2023 zahájí nový magisterský Double Degree program nazvaný Land and Environmental Engineering. Prezenční, v anglickém jazyce vyučovaný program potrvá 2,5 roku nebo 5 semestrů.

POZOR: Přijímací řízení je otevřeno jen do 5. června 2023. Hlásit se můžete ZDE

Program je zaměřený na komplexní pochopení ochrany a obnovy kvality životního prostředí. Cílem je vychovat interdisciplinární odborníky schopné působit v oblasti navrhování, řízení a kontroly intervencí anebo činností zaměřených na ochranu a obnovu kvality životního prostředí (půdy, vody, vzduchu a biotické složky), řízení transformací území a využívání obnovitelných zdrojů energie. Student získá i praktické zkušenosti, a to jak v terénu, tak během zpracování projektů v laboratořích FŽP a UNINA.

Absolventi programu naleznou uplatnění jak ve státní správě (orgány ochrany přírody v ČR, Itálii, ale i v EU), tak v národních i mezinárodních společnostech, které se zabývají např. stavebním a územním rozvojem, vodohospodářskými službami nebo odpadovým hospodářstvím. Samozřejmostí je kvalitní příprava na pokračování v doktorandském studiu na kvalitních univerzitách v ČR a ve světě.

Přihlášky do programu bude možné podávat od 1. května 2023.

Podání přihlášek, požadovaných dokumentů a úhrada poplatku za přihlášku 1. 5. - 5. 6. 2023
Vyhodnocení předchozích výsledků studia a vyhlášení výsledků prvního stupně přijímacího řízení do 12. 6. 2023
Druhý stupeň přijímacího řízení (ústní pohovory s vybranými uchazeči) 19. – 23. 6. 2023
Vyhlášení výsledků první etapy přijímacího řízení do 28. 6. 2023

Important: Applicants' competencies will only be evaluated within the admissions process itself, and preliminary statements of the applicants' suitability for studying at double degree cannot be issued. Please do not contact us regarding this matter.