Student Radek Muchna oceněným "rádiákem"

Student Environmentálního modelování Radek Muchna se coby člen studentského Rádia K2 úspěšně zúčastnil 13. ročníku mezinárodní soutěže internátních rozhlasových studií a univerzitních rádií Rádiorallye2017 v Žilině. Rádio K2 se letos celkem sedmkrát ocitlo na vítězných místech, přičemž vyhrálo kategorie Elektronická hudba a Bez slov – Můj osobní příběh. Gratulujeme!

Soutěž slovy Radka Muchny
Již 13. ročník mezinárodní soutěže internátních rozhlasových studií a univerzitních rádií Rádiorallye2017 je u konce. Hostitelskou půdou letos byla Žilinská univerzita v Žilině na Slovensku, kam se na pět dní nastěhovalo kolem 150 mladých rádiových nadšenců ze Slovenské a České republiky. A já, jako člen Studentského rádia K2 v Českých Budějovicích, jsem na této akci nemohl chybět. Jestli se ptáte, proč působím v českobudějovickém rádiu, když studuji na Fakultě životního prostředí, tak odpověď je prostá.

Na ČZU a ani v Praze žádné studentské rádio není. V Rádiu K2 působím již skoro čtvrtým rokem, proto padlo rozhodnutí zůstat v tomto skvělém studentském rádiu i přes studium v Praze. V České republice máme hrstku studentských rádií, z nichž největší Radio R z Brna a Rádio K2 z Českých Budějovic se každoročně soutěže Rádiorallye aktivně účastní. Opakem je Slovensko, kde v každém univerzitním městě najdete minimálně jedno studentské rádio zapojené do této mezinárodní soutěže. Naše Rádio K2 se letos celkem sedmkrát ocitlo na vítězných pozicích, přičemž dvakrát dokonce na prvních místech v kategoriích Elektronická hudba a Bez slov – Můj osobní příběh.Soutěž Rádiorallye má své kořeny již v 80. a 90. letech minulého století. Zakladatelem soutěže je Ľuboš Kasala, který se stal ikonou Rádiorallye a mezi námi rozhlasáky je stále velmi oblíbený. Soutěž je rozdělena do 5 dní, přičemž každý den = jiný program. Středa je pravidelně příjezdním dnem a dlouhým přivítáním všech rádiáků s následnou velkou zahajovací párty. Jako vždy má kolegyně a kamarádka z rádia ŘAPEŠ s oblibou říká: „Však sa aj rok nevidíme, preto je potrebné to riadne osláviť!“. Čtvrtek je celý v režii hostitelského rádia, které ostatním rádiím připraví speciální program a představí své univerzitní město a rádio. Pátek patří odposlechům soutěžních nahrávek v jednotlivých soutěžních kategorií. Sobota se řadí k nejdůležitějším a nejaktivnějším dnům. Tento den se prokazuje schopnost rádiového týmu ve dvou soutěžních kategoriích Fonorallye a LIVE vysílání, které nejsou dopředu známé, a obsah se rádia dozvídají až den předem. Na záznam LIVE vysílání z letošního roku se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/playlist?list=PLottyu8DDI-wSqD2JIEfz_WdAU5OpPI4u. Soutěž se koná každoročně začátkem jara v předem vybraném městě Slovenské nebo České republiky. Minulý rok soutěž, poprvé v ČR, hostilo právě naše Rádio K2 v Českých Budějovicích.Pokud by Vás zajímalo více informací o Rádiorallye, tak určitě jukněte na tento link: https://www.radia.sk/spravy/3623_sturko-kosice-obhajilo-titul-irs-roka-na-radiorallye-2017, a pokud budete mít chuť a čas, tak budu moc rád, když si zapnete http://www.radiok2.cz (máme i webku). Věřím, že do budoucna budeme moci poslouchat studentské rádio i na ČZU.„Studentské rádio je něco zvláštního, co jde těžko popsat. Životní cesta, kamarádi, láska. Je to rodina. Rodina, bez které si nedokážu představit nebýt.“